Hybrydowe paznokcie

Od kilku lat pomagamy w Afryce w zambijskich slumsach. Nasza pomoc opiera się na zasadzie ,,dajemy wędkę, a nie rybę”. W związku z tym, z jednej strony zbieramy w Polsce laptopy, książki do angielskiego itp., a z drugiej uczymy w lokalnej szkole Mujo’s School obsługi podstawowych programów informatycznych, matematyki, czy języka angielskiego.

Z biegiem czasu zauważyliśmy potrzebę wyjścia poza szkolne mury, żeby dać też szansę rozwoju dla dorosłych oraz tym dzieciom, których rodziców nie stać na opłacenie czesnego w szkole, ponieważ edukacja w biednych dzielnicach jest odpłatna. W ten sposób narodził się pomysł wybudowania świetlicy edukacyjnej – miejsca dla wszystkich zainteresowanych nauką i zdobyciem praktycznych umiejętności, które w przyszłości pozwoliłyby na zdobycie pracy i zrealizowaniu własnych marzeń.

Aktualnie jesteśmy w trakcie przygotowań do budowy wspomnianej świetlicy, lecz już od jesieni chcielibyśmy prowadzić konkretne kursy. Poza wspomnianą pomocą z obsługi komputera, czy nauki języka, w ramach zawodowych szkoleń postanowiliśmy przeprowadzić kurs robienia paznokci. Ten pomysł pochodzi od kobiet z Lindy, więc jest na taką usługę zapotrzebowanie na lokalnym rynku. W tym roku w Polsce była Joyce, żona dyrektora szkoły w Lindzie i odwiedziła salon manicure. Pierwszy kurs przeprowadziłaby następna wolontariuszka Paula, która planuje wylecieć do Lindy we wrześniu. W tym celu potrzebujemy odpowiednich materiałów: lampy do utwardzania lakierów hybrydowych, bloczków polerskich, pilników, acetonu, cleanera, primerów kwasowych, bazy, lakierów hybrydowych, top, wacików bezpyłowych, folii aluminiowej oraz do skórek: cążków, radełka, dłutka, drewnianych patyczków itd.

W związku z tym serdecznie chcielibyśmy prosić Państwa o pomoc w zebraniu wyżej wspomnianych materiałów! Wszelkie testery, nieużywane środki będą dla nas ogromnym wsparciem. Zbiórkę prowadzimy do września, kiedy to nasza wolontariuszka wyruszy do Zambii, by rozpocząć kurs zawodowy i zajęcia dla dzieci w lokalnej szkole.

W razie pytań bądź sugestii prosimy pisać do monika@asbirofoundation.com lub dzwonić 502127126, a rzeczy wysłać na jej adres: Monika Wojtoń, Biczyce Górne 196, 33-395 Chełmiec.

Fundacja ASBIRO – Co robimy?

Wolontariat alternatywny: Od kilku lat pomagamy w afrykańskich slumsach. Nasza pomoc opiera się na zasadzie ,,dawania wędki, a nie ryby”. Promujemy przedsiębiorczość i dzielimy się wiedzą z dziećmi i młodzieżą w najuboższych częściach stolicy Zambii.

 

 

 Projekty Fundacji Asbiro