This movie requires Flash Player 9

Informator fundacyjny

Będziemy Cię informować o naszej działalności.

Media o nas

Zobacz, co media mówią o działalności Szkoły i Fundacji ASBIRO w Afryce.

więcej

Galeria

Zobacz zdjęcia dokumentujące budowę naszej szkoły oraz prowadzone przez nas akcje.

więcej

Filmy

Sprawdź krótkie filmiki, które nagrywamy przy okazji naszych działań w Afryce.

więcej

Kontakt

Michał Sobczyk

Michał Sobczyk

m.sobczyk@asbirofoundation.com
tel. +48 579 103 464

WYJEDŹ NA WOLONTARIAT


Ostatnie wpłaty

AP, 500 zł
PS, 100 zł
WR, 342 zł
KP, 200 zł
EM, 100 zł
JK, 200 zł
AJ, KIELCE200 zł
AG, 500 zł
BB, 100 zł
JW, 30 zł
WG, 70 zł
RŚ, 30 zł
KS, 20 zł
ŁB, 13 zł
ŁB, 24 zł
JG, 40 zł
MM, 30 zł
ŁN, Rudnik Nad Sanem35 zł
RD, 50 zł
PŁ, Łódź30 zł


Serdecznie dziękujemy!

Wyjedź z nami na wolontariat do Wietnamu

„Możesz innym dać tylko to, co posiadasz…”

Otwierają się przed nami nowe możliwości, tym razem w samym sercu Azji. Nowy kontynent, nowe możliwości. Wietnam czeka na chętne osoby, gotowe aby na miejscu zrobić wiele dobrego. Pokażemy ci Azję jakiej nie sposób zobaczyć z pokoju hotelowego.

Pierwsza edycji wyjazdu planowana jest na 15 sierpnia 2017. Ojciec Jacek już miał okazję odwiedzić tamtejszą szkołę, teraz czas na was :)

Okej a więc gdzie wysyłacie wolontariuszy?

Tx. Nghĩa Lộ – Yên Bái – Wietnam

 

Szkoła językowa Bến Xe Nghĩa Lộ

Nasz wolontariusz, który był z nami w Afryce na miesięcznym wolontariacie rzucił nam temat, że zna fajną szkołę w Wietnamie z którą można byłoby nawiązać podobną współpracę, jak z tą szkołą w Afryce. Sam jest Wietnamczykiem, wychowanym w Polsce. Zaproponował nam, że w sierpniu tego roku planuje się wybrać odwiedzić rodzinę w Wietnamie i przy okazji może nam pokazać tę szkołę. Zdecydowaliśmy, że pomysł jest super.

Ojciec Jacek Gniadek tego roku, odwiedził tamtejszą szkołę Bến Xe Nghĩa Lộ. Szkoła ta mieści się w centrum miasta.

        

Wyjedź z nami i pomagaj w Wietnamie

Na miejscu nasi wolontariusze głównie będą uczyć w dzieci języka angielskiego. Dlatego przy wyjeździe, wymagany jest dobra znajomość języka angielskiego. Ważne jest abyś umiał odnaleźć się w pracy z dziećmi, w końcu będziesz z nimi spędzał całe dnie :)

Jakie są koszty takiego wyjazdu?

Będąc na wolontariacie sam pokrywasz wszystkie koszty związane z wyjazdem.
Wyjazd na miesiąc nie powinien kosztować Cię więcej niż 6 tys. zł, ale oczywiście zależy to od Twoich potrzeb i wydatków. Jeśli będziesz oszczędzać być może wyjdzie nawet mniej. W tej kwocie zawiera się:

Bilet lotniczy – ok 3 000 zł

Ceny połączeń wahają się w różnych liniach i o różnej porze roku. Za ok 3 000 zł można lecieć zawsze. Często jednak zdarzają się promocje. Myślimy, że 3 000 zł to dobre założenie, jeżeli trafi się promocja to wtedy oszczędzimy, ale na kwotę 3 000 zł należy się przygotować.

Wiza – 40 dolarów/miesiąc

Pomagamy załatwiać e-wizę online. Bardzo szybko i sprawnie przebiega cały ten proces. Są do wyboru różne warianty, można zakupić wizę na 3 miesiące, która kosztuje w sumie 44 dolary. Dzięki temu zaoszczędza się dużo czasu na wizy w ambasadzie Wietnamskiej.

Zakwaterowanie – 200 dolarów

Wolontariusze są kwaterowani w szkole. Warunki zakwaterowania są skromne, ale całkowicie wystarczające. Jest bieżąca woda, łóżka, łazienka z prysznicami, jadalnia, toalety, kuchenka elektryczna, lodówka. Czyli wszystko co do szczęścia potrzeba.

Żywność – ok 5 – 10 dolarów dziennie powinno starczyć.

Tu zostawiamy wam wolną rękę. Street Food jest dostępne wszędzie, jest bardzo szeroki wybór, więc nawet nie bardzo opłaca się samodzielnie gotować. Zawsze można też samemu przygotowywać sobie jedzenie. Pozostaje samemu kupić żywność, o wiele lepiej jest gdy na miejscu jest grupa wolontariuszy wtedy przygotowanie posiłku jest szybsze i wygodniejsze. 

Turystka – ok 500 dolarów (dodatkowo, dla chętnych)

Trudno być w Wietnamie i go trochę nie zwiedzić. Mamy w planach szereg atrakcji, zwiedzimy Hanoi – jest opanowane przez skutery, dziesiątki tysięcy skuterów. Na każdym rogu znajdziesz restaurację i bary w których można coś zjeść. Handel na ulicach kwitnie. W planach mamy przeznaczyć około 4-5 dni na zwiedzanie północnej części Wietnamu. Wspomnienia zostają na całe życie. Na prawdę warto! 
      

Nie wysyłamy wolontariuszy, tylko do pracy.

Na miejscu będzie możliwość zwiedzić i zobaczyć Wietnam taki jaki jest naprawdę. Codziennie będziesz miał okazję poznawać lokalną kulturę. Przewidziane jest też zobaczenie wielu ciekawych miejsc w Wietnamie, gdzie przewodnikami będą lokalni ludzie. Pokażą Ci okolicę jaką nie sposób zobaczyć na wyjeździe turystycznym.

Minimalny pobyt wolontariuszy to 1 miesiąc

Nie zgadzamy się na krótsze pobyty wolontariuszy niż 1 miesiąc. Jest to związane z tym, że szukamy poważnych ludzi. którzy poważnie zaangażują się w pracę, a nie turystów, którzy pobędą tydzień na budowie, a tydzień będą zwiedzać. Wysyłka wolontariusza to z naszej strony są koszty organizacyjne i czasowe. Trzeba zakwaterować wolontariusza, a zanim się zaaklimatyzuje to też mija sporo czasu. Z doświadczenia wiemy, że wolontariusze którzy chcą jechać na tydzień czy dwa tak naprawdę tylko zawracają głowę. 

 

      

Jak wygląda sprawa ze szczepieniami oraz ubezpieczeniem?

W tych kwestiach decydujesz samodzielnie.
– Ubezpieczenia, zawsze warto je mieć jednak każdy wolontariusz załatwia je sobie we własnym zakresie i sam decyduje o jego wysokości i warunkach. Polecamy upewnić się czy aby na pewno dany ubezpieczyciel działa w Wietnamie.
– Przy wjeździe do Wietnamu nie jest wymagane posiadanie książeczki szczepień ani jakichkolwiek szczepień. Tak więc samodzielnie musisz podjąć decyzję czy chcesz się zaszczepić czy nie. Przy rozważaniu tego tematu pomocna będzie wizyta lub kontakt z najbliższym Ci centrum szczepień dla podróżnych, tam mają najświeższe informacje odnośnie zagrożeń w danym regionie świata i na pewno doradzą Ci jakie szczepienia warto zrobić przed wyjazdem.

Chcę jechać, co muszę zrobić?

Wyjazd głównie skupia się wokół pracy i pomocy w szkole, ale oczywiście nie wysyłamy ludzi na drugi koniec świata tylko do pracy :-) Z racji, ze jest to stricte pierwszy wyjazd wolontariuszy, będzie to przygoda na która będzie inna niż wszystkie. 

Jeśli jesteś zainteresowany, koniecznie się ze mną skontaktuj. Ustalimy szczegóły wyjazdu, kupimy sobie bilety lotnicze i dopniemy wszelkie szczegóły wyjazdowe.

 
Masz jakieś pytanie?

Michał Sobczyk

m.sobczyk@asbirofoundation.com
tel. +48 579 103 464

Dodatkowo, proszę wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Untitled-5

Czym jest ASBIRO?

Jedyna szkoła, w której uczą wyłącznie przedsiębiorcy.

asbiro.pl

Inicjatorzy przedsięwzięcia

Ks. Jacek Gniadek

Ks. Jacek Gniadek

Ksiądz, misjonarz.

jacekgniadek.com
Kamil Cebulski

Kamil Cebulski

Przedsiębiorca, publicysta, rektor Uczelni ASBIRO.

kamilcebulski.pl
Jan Fijor

Jan
Fijor

Właściciel wydawnictwa Fijor Publishing.

fijor.com