Odkrywanie Afryki – ma to coś w sobie..

Nasze wolontariuszki Ewelina i Kamila pozdrawiają z Zambii. Dzieje się, nie zwalniamy tempa. Przed nimi kolejne dwa tygodnie w Zambii.

Pierwsze dni w Afryce, ledwie co przyjechały a już znalazły sobie zajęcie w szkole. W czasie gdy przyjechały, w szkole jeszcze nie odbywały się zajęcia. Dzieci miały przerwę wakacyjną. Nasze dziewczyny postanowiły nie próżnować i zabrały się za drobne sprzątanie w szkole. Trzeba było posprzątać w klasach i na terenie szkoły. Pozamiatały, nauczyły się posługiwać afrykańską taczką i jeszcze miały kupę frajdy 🙂

Nasza wolontariuszka Ewelina postanowiła poprowadzić blog, gdzie spisuje swoje różne przemyślenia i codzienne życie w Zambii. Tu macie przykładowy fragment:

„Dzisiaj miałyśmy dwie lekcje. Dzieciaków z dnia na dzień przybywa, wiec jest ich coraz więcej do ogarnięcia. Jako, że nie prowadzimy jeszcze zajęć merytorycznych, są to cały czas creativity lessons, podczas których dzieci robią różne rzeczy. Dzisiaj tematem przewodnim był taniec. Włączyłam dzieciom muzykę, do której tańczyły, a potem miały narysować skojarzenia jakie im przychodzą do głowy, gdy słyszą tę muzykę. Zaprezentowałyśmy im europejską klasykę disco czyli ABBĘ, dzieciom bardzo się to spodobało. Głównie rysowały tańczących ludzi, korony, stoły z telewizorami (?).

Wszystkiemu przyglądali się tutejsi nauczyciele, chyba byli zadowoleni bo się do nas uśmiechali:) Niestety, jedno dziecko nam się rozpłakało bo bardzo chciało iść do domu spać. No i poszło. Aby przy okazji sprawdzić jaki poziom angielskiego maja dzieci, miały za zadanie napisać nazwy tego co narysowały. I tu niestety był trochę problem. Okazało się, że większość umie tylko pojedyncze litery, ale nie potrafią złożyć ich w słowa. Tak więc trzeba było przeliterować im większość słów. Oby tylko zapamiętali je i potrafili użyć w przyszłości.

Po lekcjach miałyśmy jechać do miasta na zakupy, aby uzupełnić zapasy. Kierowca miał przyjechać za godzinę, ale ostatecznie przyjechał po 2,5h… ”

Więcej znajdziecie na blogu Eweliny: http://tidligeresenere.blogspot.com/

Świetnie się czyta opowieści nowych wolontariuszy, tak duża grupa wolontariuszy już z nami wyjechała a mimo to każda nowa osoba czym nas zaskoczy. Odkrywanie Afryki jednak ma to coś w sobie.. 🙂

Jeśli nie jesteś w stanie z nami wyjechać, a masz ochotę w jakimś stopniu pomóc naszej szkole w Zambii, możesz zrobić to tu,  5, 10, 20, 50, … PLN. Dziękujemy: https://www.asbirofoundation.com/darowizny-na-budowe-naszej-szkoly/

Zapisy na kolejne miesiące wolontariatu w Zambii TRWAJĄ.

  • Październik – 01.10.2017 r do 31.10.2017 r.
  • Listopad – 01.11.2017 r do 30.11.2017 r.

  

 

Wejdź na naszą stronę i dowiedz się więcej.
www.asbirofoundation.com/volunteering/