Co nowego w Fundacji?

Końcówka zeszłego roku była bardzo intensywna. Nowe projekty, nowi wolontariusze i dużo pracy. Aktualnie wciąż kontynuujemy rozpoczęte projekty – wspieramy lekcje IT w Mujos School i El Shaddai Academy, koordynujemy budowę świetlicy, sprzedajemy nasze chitengowe produkty oraz przygotowujemy kolejnych wolontariuszy do wyjazdu. W tym miejscu chcemy poinformować, że tegoroczna rekrutacja przyniosła nam kilku naprawdę utalentowanych kandydatów, którzy intensywnie szykują się na swoją afrykańską przygodę! 😉 Co więcej, dzięki Ojcu Jackowi i jego przyjacielowi tworzymy stronę internetową dla Muthunzi Thrust, czyli ośrodka dla dzieci chorych umysłowo z Lindy. Założony zeszłej jesieni salon LiJoy wciąż się rozwija i poza usługami salonu piękności aktualnie pełni też rolę lokalnej mini restauracji!

Update z działań z budowy Świetlicy Edukacyjnej

Na naszej działce mamy już wykonaną studnię oraz fundamenty z wylewką pod świetlicę. Z końcem roku 2020 powstała też część ścian (do wysokości okien). Ponadto zostały zasadzone palmy i drzewka. Przygotowaliśmy też wstępny zarys zagospodarowania terenu i podłączyliśmy prąd! Wymagało to postawienia słupów przez lokalną firmę elektryczną i doprowadzenia kabli. W tym roku będziemy prowadzić dalsze prace budowlane, skupiając się na głównej części świetlicy, murze wokół działki i domku wolontariusza. Z tego miejsca zachęcamy wszystkich, którzy chcą dołożyć swoją symboliczną cegiełkę do wsparcia poprzez zakup naszych chitengowych produktów – dostępne w sklepiku fundacji! Całkowity dochód ze sprzedaży worków, kosmetyczek i toreb jest przeznaczony na kolejne działania związane z budową.

Plany na 2021 rok

W ostatnim czasie skupiamy się na rozbudowie struktur wewnętrznych i dotarciu do nowych wolontariuszy. Mamy też w planach otworzenie kolejnej sali informatycznej w slumsach, co wiąże się z następną zbiórką używanych laptopów (szczegóły tu: zbiórka) oraz zatrudnieniem miejscowych nauczycieli (dodatkowe informacje: nauczyciele). Jeśli chcesz wyjechać z nami na wolontariat to mamy jeszcze ostatnie miejsce na lipiec! Serdecznie zapraszamy też do zdalnej pomocy, zwłaszcza jeśli posiadasz doświadczenie z obszaru marketingu. Masz pytania? Śmiało, napisz do nas!