Czas wracać do domu

Czas na ostatnie wspólne zdjęcie i można wracać do domu. Dla naszych wolontariuszy były to ostatnie dni spędzone na czarnym lądzie. Przez cały miesiąc, każdego dnia mieli okazję poznawać lokalną kulturę i obyczaje. Nie dość, że na miejscu w szkole zrobili wiele dobrego, to jeszcze poznali Afrykę, taką jaka jest na prawdę.


W szkole zajmowali się nauką, uczyli nowych słówek, piosenek, obsługi komputera, geografii i wielu innych przydatnych rzeczy. Wspólnie z dziećmi tworzyli kwiaty z bibuły albo zwierzaki z balonów, co dziennie to coś nowego.

Założeniem szkoły, nie jest tylko samo uczenie dzieci, chodzi też o kształcenie i przekazywanie pewnych postaw i wartości, które nas europejczyków charakteryzują. Dzieci przebywając na co dzień z naszymi wolontariuszami, dosłownie kopiują, często nieświadomie, pewne postawy takie jak np. punktualność i rzetelność. 

Nasi wolontariusze spisali się na medal, John bardzo sobie chwali współpracę z nimi. Jak każda podróż, kiedyś się kończy. Wolontariusze są już w drodze powrotnej do Polski. Dziękujemy wam za zaufanie, mamy nadzieję, że wspomnienia zdobyte podczas tego wyjazdu zostaną z wami jak najdłużej 🙂

Jeśli nie jesteś w stanie z nami wyjechać, a masz ochotę w jakimś stopniu pomóc naszej szkole w Zambii, możesz zrobić to tu,  5, 10, 20, 50, … PLN. Dziękujemy: https://www.asbirofoundation.com/darowizny-na-budowe-naszej-szkoly/

Zapisy na kolejne miesiące wolontariatu w Zambii TRWAJĄ.

  • Wrzesień – 01.09.2017 r do 30.09.2017 r.
  • Październik – 01.10.2017 r do 31.10.2017 r.
  • Listopad – 01.11.2017 r do 30.11.2017 r.

  

 

Wejdź na naszą stronę i dowiedz się więcej.
www.asbirofoundation.com/volunteering/