Może zrobicie porządki w szafie?

Jak wiecie wspólnie z Jackiem Gniadkiem budujemy u niego w Zambii szkołę. Budowla powoli dobiega końca. Za 3 dni wylatuje z Polski trzecia tura wolontariuszy, których zadaniem będzie postawienie dachu oraz zmontowanie instalacji elektrycznej oraz wodno-kanalizacyjnej. W grudniu wyleci już ostatnia grupa, która zajmie się elementami wykończeniowymi. Posprząta, pomaluje, położy podłogi, posadzi trawę, zespawa mały plac zabaw a może nawet zaimprowizuje jakieś meble. Jak do tej pory, wszystko idzie zgodnie z planem i 2 stycznia, razem z nowym rokiem przedszkole zacznie działać.

Piszę dzisiaj o przedszkolu w Zambii, gdyż jest do tego odpowiednia pogoda. Tak dokładnie pogoda. Lato się kończy, coraz zimniej za oknem i chcę wam dzisiaj zaproponować jesienne sprzątanie. Otóż budowę szkoły finansujemy w przeróżny sposób, jednym z nich jest zbiórka różnych używanych rzeczy, głównie ubrań. Wszystko ładujemy do kontenera i wysyłamy do Zambii. Część zabawek i ubrań zostawiamy w zaprzyjaźnionych sierocińcach, które prowadzą polskie siostry, a resztę sprzedajemy. Ze sprzedaży zwraca nam się koszt transportu kontenera, a także zostaje całkiem sporo pieniędzy. Jeden taki kontener już dotarł i cała operacja zakończyła się powodzeniem. Z zysku będzie sfinansowane 1/3 dachu.

Szykujemy wyprawę kolejnego kontenera. Co prawda finanse na wybudowanie budynku mamy już zabezpieczone, jednak teraz musimy zorganizować pieniądze na wyposażenie. Przedszkole ruszy i tak bez wyposażenia. Nawet bez mebli, tablicy czy dywanów będzie to najlepiej wyposażone przedszkole w promieniu przynajmniej 30 km.

Co zatem chcę od Ciebie. Lato się kończy, więc zajrzyj do szafy. Sprawdź co jest w dobrym stanie, a w czym nie będziesz już chodzić. Poproś o to samo rodzinę/znajomych/sąsiadów, zbierz wszystko do pudła, dorzuć inne nieużywane rzeczy i albo nam wyślij pocztą, albo przywieź na jakieś nasze zajęcia do Warszawy. W Warszawie w naszym akademiku mamy garaż, który jest akurat wielkości dwóch kontenerów 🙂 Tam wszystko magazynujemy i jak tylko uzbiera się pełny kontener wysyłamy do Zambii. Tak więc, jeżeli odkładasz ciągle sprzątanie w szafie to jest to bardzo dobry moment 🙂

Jak chcecie się włączyć to skontaktujcie się z Asią i ustalicie wszystkie szczegóły.

wolności i sukcesów
Kamil Cebulski