Prawdziwa szkoła życia.

Po miesięcznej przerwie w szkole, dzieci wracają na zajęcia. Nasi wolontariusze już nie mogą się doczekać, kiedy wreszcie wylądują w Zambii. Kamila i Ewelina już wkrótce spróbują swoich sił na zajęciach w Lindzie.

Na zdjęciu możecie zobaczyć dzieci z grade’u 1 i baby. Klasy nazywane są tu grade’ami.  Do grade’u 1 dzieci idą zazwyczaj mając 7 lat. Zdolniejsze wieku 6. A czasami wcześniej, zależy to od ich rodziców. Dziewczynki często są posyłane wcześniej niż chłopcy.  

„Podstawówką” są klasy od 1 do 7. Potem „secondary education”, która kończy się po gradzie 12, czyli tak jakby u nas po liceum, egzaminami. 

Z doświadczeń naszych wolontariuszy wynika, że nie ma tak, że łatwiej uczy się np. w baby’s lub te starsze dzieci. Po prostu to zależy od osoby i jej cierpliwości. Co wolontariusz to inne podejście. Lecz każdy później wspomina, że często jest to dla nich prawdziwa szkoła życia, opanować taką gromadkę. Teraz już widzą jak to jest „po tej drugiej stronie”. 

Jeśli nie jesteś w stanie z nami wyjechać, a masz ochotę w jakimś stopniu pomóc naszej szkole w Zambii, możesz zrobić to tu,  5, 10, 20, 50, … PLN. Dziękujemy: https://www.asbirofoundation.com/darowizny-na-budowe-naszej-szkoly/

Zapisy na kolejne miesiące wolontariatu w Zambii TRWAJĄ.

  • Październik – 01.10.2017 r do 31.10.2017 r.
  • Listopad – 01.11.2017 r do 30.11.2017 r.

  

 

Wejdź na naszą stronę i dowiedz się więcej.
www.asbirofoundation.com/volunteering/