Czy istnieje w Polsce prywatna charytatywność? Oferta wyjazdowa na kolejne miesiące.

Ostatnio ks. Jacek Gniadek na swoim blogu opublikował ciekawy wpis dot. charytatywności. Jest na ten temat wiele niejasności, wciąż w Polsce dominuje przekonanie, że charytatywność może się objawiać w sferze własności publicznej, otóż nie. Charytatywność tylko i wyłącznie jest domeną własności prywatnej, wtedy gdy ktoś inwestuje swoje pieniądze aby pomagać innym. Zobaczcie więcej co na ten temat pisze Jacek.

„Od początku 2017 roku do prywatnej szkoły w Lindzie na obrzeżach Lusaki, stolicy Zambii, gdzie pracowałem przez 6 lat na parafii, wyjechało już ponad 30 wolontariuszy. 

Każdy wolontariusz wyjeżdża za swoje pieniądze. Na miejscu płaci za utrzymanie, a zebrane pieniądze przez właściciela szkoły są przeznaczane na systematyczna rozbudowę szkoły, do której chodzi 130 dzieci. Do szkoły chodzą biedne dzieci. Płaca za edukacje, która dzięki naszej pomocy jest coraz to na wyższym poziomie. Rodzice płaca czesne, a John prowadzi szkole i utrzymuje z tego swoją rodzine.

Robił na samo na długo zanim rozpoczęliśmy z nim współprace. Takich szkół w Afryce jest tysiące. Jeżeli chcecie im pomoc, to tu jest przykład, jak można zrobić to efektywnie bez zakładania wielkich fundacji i robienia wielkich zbiórek.

Dlaczego warto inwestować w prywatne szkoły? John otrzymał ostatnio 50 szkolnych ławek. Co zrobiłby dyrektor szkoły publicznej? Taka ławka w Lindzie to dobro bardzo rzadkie. Może przydać się do wielu rzeczy i po pewnym czasie mogłaby zmienić właściciela. Nasze zostaną w szkole u Johna. On jest już ich właścicielem.”

A wy co o tym myślicie? 

Zobaczcie krótkie podsumowanie wyjazdu naszej wolontariuszki Asi, która była z nami na wyjeździe z marcu. Krótki, 5 minutowy filmik a tyle wspomnień: https://youtu.be/LDxvxvdDa8Y

Otwieramy zapisy na Wyjazd na Wolontariat w kolejnych miesiącach. Wyjazd głównie skupia się wokół pracy i pomocy w szkole w Zambii, ale oczywiście nie wysyłamy ludzi na drugi koniec świata tylko do pracy 😉

Na miejscu organizujemy min. wspólny wyjazd do Livingstone, nad Wodospady Wiktorii, safari w Botswanie oraz do wielu innych wspaniałych miejsc.

Serdecznie zapraszam was do wyjazdu na wolontariat z Fundacją ASBiRO. Jeśli jesteś zainteresowany, koniecznie daj mi jakoś znać że chcesz wyjechać, czy to pisząc do mnie lub dzwoniąc.

Nasza szkoła czeka na wasze ręce gotowe do pomocy. Na miejscu opiekował będzie się wami John Musonda, dyrektor szkoły.

 

  • Czerwiec – 01.06.2018 r do 30.06.2018 r.
  • Lipiec – 01.07.2018 r do 31.07.2018 r.
  • Sierpień – 01.08.2018 r do 31.08.2018 r.
  • Wrzesień – 01.09.2018 r do 30.09.2018 r.

 

Wejdź na naszą stronę i dowiedz się więcej.
www.asbirofoundation.com/volunteering/