Fundacja ASBiRO w szkole opowiada o Afryce

We wtorek (20 lutego) Fundacja ASBiRO wraz z wolontariuszami miała przyjemność gościć w Zespole Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka w Zgierzu.  Zjechaliśmy się do szkoły z różnych stron Polski, aby przekazać uczniom, co to znaczy być wolontariuszem w Afryce oraz dzieliliśmy się swoim doświadczeniem. Fundacji była reprezentowana przez cztery osoby: Michała Sobczyka, Marcina Kołtuna, Tomasza Gogola oraz Iwonę Jabrzyk. Dziękujemy wam za zaangażowanie w akcje.

Było to dla nas ciekawe doświadczenie, uczniowie z zaangażowaniem wysłuchali to co mieliśmy im do przekazania. W sumie słuchało nas około 500 uczniów. Każdy z nas przedstawił swój wyjazd z innej perspektywy.

Marcin wyjechał z nami do Zambii na dwa miesiące jako lekarz, więc opowiadał uczniom jak wygląda praca jako lekarz w Zambii oraz z czym najczęściej zgłaszają się ludzie do miejscowej przychodni. Tomasz opowiedział o tym jak szybko potrafią się zmieniać plany w Zambii i trzeba być na wszystko przygotowanym, przedstawił kilka ciekawych przypadków z którymi zmagał się podczas swojego wyjazdu. Iwona ze swojej strony pokazała, że wyjazd z Fundacją to nie tylko praca ale i wyjazd podróżniczy, przybliżyła wyjazd do Livingstone. Przedstawiała uczniom, możliwości jakie są w zasięgu ich ręki. 

Jeszcze raz dziękujemy wam za zaangażowanie, mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję spotkać się z naszymi wolontariuszami w różnych częściach Polski i powspominać nasze przygody w Zambii.

Serdecznie zapraszam was do wyjazdu na wolontariat z Fundacją ASBiRO. Jeśli jesteś zainteresowany, koniecznie daj mi jakoś znać że chcesz wyjechać, czy to pisząc do mnie lub dzwoniąc.

Nasza szkoła czeka na wasze ręce gotowe do pomocy. Na miejscu opiekował będzie się wami John Musonda, dyrektor szkoły.

  • Marzec – 01.03.2018 r do 31.03.2018 r.
  • Kwiecień – 01.04.2018 r do 30.04.2018 r.
  • Maj – 01.05.2018 r do 31.05.2018 r.
  • Czerwiec – 01.06.2018 r do 30.06.2018 r.

 

Wejdź na naszą stronę i dowiedz się więcej.
www.asbirofoundation.com/volunteering/