Pierwszy kurs zawodowy w Lindzie organizowany przez Fundacje Asbiro

Projekt szkoleń zawodowych – manicure hybrydowy

We wrześniu Monika Wojtoń rozpoczęła pierwszy kurs zawodowy w Lindzie. Dedykowany był on do bezrobotnych matek poszukujących źródła dochodu, żeby móc utrzymać rodzinę, czy choćby poprawić domowy budżet. Podczas szkoleń kursantki mogły zapoznać się z technikami robienia manicure hybrydowego, sprzętem do tego niezbędnym i zasadami higieny, jakich wymaga ten zabieg.

Początki zajęć okazały się nie lada wyzwaniem. Monika musiała poza wiedzą praktyczną popracować nad dokładnością, poczuciem estetyki, ale i odmienną perspektywą swoich uczennic. Zambijczycy jedzą tradycyjnie za pomocą dłoni, więc Panie początkowo nie chciały malować paznokci prawej ręki 😉 Z czasem pojawił się progres i kursantki zaczęły wykazywać większą staranność. Za każdym razem przychodziły na zajęcia ładnie ubrane i pełne energii do działania. Z powagą podeszły do całego kursu, traktując to jako coś naprawdę ważnego. Co ciekawe, podczas szkoleń tak były przejęte tym co robią, że nawet nie rozmawiały za bardzo między sobą, żeby niczego nie stracić! 😉

Nasza wolontariuszka udzieliła także wielu rad związanych z obsługą klienta, marketingu i budowania zaufania. Ponadto odbyło się specjalne spotkanie z lokalną bizneswoman – Helen, która wsparła Monikę w procesie pracy nad pewnością siebie u kursantek. Helen podzieliła się także własnym doświadczeniem w prowadzeniu biznesu oraz udzieliła wielu wartościowych rad zawodowych. W ten sposób uczestniczki kursu poza samych szkoleniem zawodowym otrzymały niezbędną wiedzę z pogranicza przedsiębiorczości i posiadania własnej działalności.

Na koniec szkoleń Panie otrzymały potrzebny sprzęt, na którym mogą samodzielnie pracować. Wyposażone w wiedzę i przygotowanie zawodowe są w stanie zacząć kreować nową lepszą przyszłość dla siebie i swoich bliskich. Głęboko wierzymy, że zdobyte umiejętności pozwolą im zmienić ich życie!