Remont baby classroom zakończony pełnym sukcesem!

Nasze wolontariuszki Asia, Paulina i Monika na poważnie wzięły się do pracy i już widać pierwsze efekty. Dziewczyny głównie skupiają się na pracy z dziećmi w szkole ale znalazły czas i wraz z pomocą Johna wspólnie wyremontowali klasę dla naszych najmłodszych uczniów.

Nie było to proste zadanie, dziewczyny podsyłały mu dużo zdjęć z postępami swoich prac. Miały mnóstwo frajdy odnawiając to pomieszczenie. Widać było, że nie zawsze wszystko szło po ich myśli ale koniec końców zrobiły to wspólnymi siłami. Oto jest nowa, świeżo co wyremontowana klasa. 

„Każde dzieciństwo powinno kojarzyć się z kolorami i zabawą. Tutaj w Lindzie, bardzo często tych kolorów brakuje. Postanowiłyśmy więc coś z tym zrobić. Zabrałyśmy się za pędzle i zaczęłyśmy tworzyć. Dokupiłyśmy zabawki, obiłyśmy ławki, tak aby klasa najmłodszych wywoływała wielki uśmiech na twarzy dzieciaków ( no dobra, na naszej również ). Niestety , nie zostałyśmy obdarowane talentami plastycznymi, ale nowa klasa chyba nie wygląda najgorzej po naszych rewolucjach.  Żałuje, że nie możemy odnowić wszystkich pomieszczeń  –  ale mam nadzieje, że kolejni wolontariusze pomyślą i o tym.” – napisała Asia na swoim blogu (https://myblondtravels.blogspot.com). 

Dla jednej z naszych wolontariuszek Moniki czas w Zambii dobiegł końca. Monika w tym tygodniu wylądowała już Polsce, a przed Asią i Pauliną jeszcze dwa pełne tygodnie w Afrykańskim słońcu Zambii. Dziewczyny w sobotę planują wyjechać do Livingstone, chcą trochę pozwiedzać Afrykę. Przed nimi Wodospady Wiktorii oraz prawdziwe Afrykańskie Safari.

 W między czasie do szkoły Mujo’s sky limit school dotarła paczka wysłana z Polski przez Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka w Zgierzu. Paczka zawierała przybory szkole takie jak: ołówki, długopisy, książki, zestawy matematyczne, gumki, linijki i wiele innych przedmiotów do niezbędnych do nauki w szkole. 

„Therefore we to thank the pupils in Poland for there continuous support to our pupils. Together here from the members of staff and our pupils here at mujo’s we say thank you and may the Lord continue to bless you always.” – John Musonda

Oczywiście dołączamy się i jeszcze raz dziękujemy zespołowi szkół nr 1 w Zgierzu za wsparcie. 

Serdecznie zapraszam was do wyjazdu na wolontariat z Fundacją ASBiRO. Jeśli jesteś zainteresowany, koniecznie daj mi jakoś znać że chcesz wyjechać, czy to pisząc do mnie lub dzwoniąc.

Nasza szkoła czeka na wasze ręce gotowe do pomocy. Na miejscu opiekował będzie się wami John Musonda, dyrektor szkoły.

 

  • Maj – 01.05.2018 r do 31.05.2018 r.
  • Czerwiec – 01.06.2018 r do 30.06.2018 r.

 

Wejdź na naszą stronę i dowiedz się więcej.
www.asbirofoundation.com/volunteering/