Świetlica Edukacyjna

Idea wybudowania świetlicy

Edukacja w Zambii jest płatna, zarówno w szkołach państwowych, jak i prywatnych, a co za tym idzie nie każdy może sobie pozwolić na podstawowe wykształcenie. Ten problem szczególnie dotkliwy jest na przedmieściach i na wsi, gdzie wielodzietne rodzinny nie są w stanie opłacić czesnego swoim pociechom. W związku z powyższym postanowiliśmy stworzyć miejsce, które umożliwi nadrobienie braków edukacyjnych dzieci, lecz także da szansę na zdobycie niezbędnych umiejętności zawodowych dla młodzieży i dorosłych.

Tym projektem niezmiennie kontynuujemy naszą misję dawania wędki, by przy naszym wsparciu miejscowi mogli zawalczyć o swoją lepszą przyszłość i niezbędne warunki bytowe. Nie chcemy uzależniać ich od otrzymywanych darmowych dóbr, lecz rozwijać w nich przedsiębiorczość oraz szerzyć wiedzę, co pomoże zdobyć lepszą pracę i wyrwać się z biedy.

Wizja świetlicy

W świetlicy będą odbywać się zajęcia z matematyki, języka angielskiego oraz informatyki. Ponadto wspomniane już kursy zawodowe, kurs pierwszej pomocy, czy zajęcia rozwijające poszczególne pasje. Ma to być miejsce zrzeszające całą społeczność i pomagające w jej rozwoju, jak i integracji. Regularnie świetlica będzie też pełnić funkcję kina, w którym będziemy wyświetlać angielskie filmy i bajki. Co więcej, chcemy podjąć próbę realizacji szkoleń z zakresu programowania, grafiki komputerowej, marketingu internetowego, czy projektowania stron internetowych, które to dedykowane będą do rozpoczęcia pracy zdalnej.

Jak można pomóc?

Przede wszystkim dokładając się do zbiórki na wybudowanie świetlicy edukacyjnej. Zebraliśmy już około 60% budżetu, lecz wciąż potrzebujemy jeszcze około piętnastu tysięcy złotych, by móc zrealizować ten projekt. Każda najdrobniejsza wpłata ma znaczenie! <3

  • Tu możesz dokonać wpłaty:

41 2490 0005 0000 4600 8552 9438

FUNDACJA ASBIRO

Spokojna 14, 28-300 Jędrzejów

ALIOR Centrala Warszawa ul. Łopuszańska 38D

Wspieram!

 

Kolejną opcją jest przekazanie używanego laptopa, który wyślemy do Zambii i wykorzystamy do celów edukacyjnych. Ważne, żeby laptop był sprawny i posiadał podstawowe programy komputerowe.

Opcjonalnie można kupić także Torbę Wsparcia uszytą z afrykańskiego materiału chitenge przez lokalnego krawca. Dochód ze sprzedaży także zasili nasz cel.

Z góry DZIĘKUJEMY za okazane serce i wsparcie! <3