Wolontariuszki opuszczają Afrykę!

Dla naszych wolontariuszek Asi i Pauliny czas w Zambii dobiegł końca. Dziewczyny ostatnie dni w Lindzie, spędził na nauce naszych podopiecznych w szkole. Dyrektor szkoły, John napisał, że bardzo sobie ceni wkład dziewcząt w szkołę i na długo zostaną w ich pamięci.

Wolontariuszki bardzo ambitnie podeszły do tego wyjazdu i swoich obowiązków w szkole. Jeszcze przed wyjazdem do Zambii, postanowiły samodzielnie zorganizować zbiórki pieniężne, aby nie jechać do Zambii z pustymi rękami. Lecz dopiero na miejscu pokazały na co je stać.

Od pierwszych dni, ostro wzięły się do pracy. Żadnej pracy się nie bały. Wyremontował baby classroom, dla naszych najmłodszych uczniów. Zorganizowały najprawdziwsze afrykańskie kino, dzieciaki były wniebowzięte. Kino bez popcornu się nie obejdzie, więc był i popcorn. Długo by tak wymieniać, co one tam zrobił.

Na zdjęciu dziewczyny są w trakcie zajęć z wychowania fizycznego. Wspominały, że w ich ocenie w szkole jest za mało zajęć fizycznych. Wzięły więc grupę uczniów z którą akurat miały zajęcia i wybrały się z nimi na boisko. Skąd one miały w sobie tyle energii? 🙂

Wolontariuszki wylądowały już w Polsce, całe i zdrowe. Po drodze były drobne problemy z bagażem ale już wszystko się wyjaśniło.

Serdecznie zapraszam was do wyjazdu na wolontariat z Fundacją ASBiRO. Jeśli jesteś zainteresowany, koniecznie daj mi jakoś znać że chcesz wyjechać, czy to pisząc do mnie lub dzwoniąc.

Nasza szkoła czeka na wasze ręce gotowe do pomocy. Na miejscu opiekował będzie się wami John Musonda, dyrektor szkoły.

 

  • Maj – 01.05.2018 r do 31.05.2018 r.
  • Czerwiec – 01.06.2018 r do 30.06.2018 r.

 

Wejdź na naszą stronę i dowiedz się więcej.
www.asbirofoundation.com/volunteering/