Zakup gruntu pod Świetlicę Edukacyjną

Jak to wszystko się zaczęło?

Sam pomysł na wybudowanie świetlicy kiełkował w naszych głowach od dawna. Wyjeżdżając do Zambii zauważyliśmy duże braki edukacyjne nie tylko wśród dzieci. Problemem jest jednak brak właściwego miejsca, sprzętu oraz środków na prowadzenie zarówno kursów zawodowych, jak i nauki języka angielskiego, czy informatyki. W związku z powyższym po konsultacji z Dyrektorem Szkoły Mujos, nasz zespół Fundacji Asbiro postanowił przystąpić do działania i podjąć się projektu na rzecz wsparcia edukacyjno-zawodowego dla lokalnej społeczności.

Świetlica Edukacyjna będzie zatem łączyć kilka funkcji – miejsca do nauki dla dzieci i dorosłych, ośrodka rozwoju zainteresowań oraz kursów zawodowych. Ponadto szczególną uwagę chcemy położyć na kursy komputerowe z zakresu programowania, projektowania stron internetowych, grafiki komputerowej, czy marketingu internetowego, które dadzą szansę na zdobycie pracy zdalnej. Co więcej, co jakiś czas świetlica będzie przyjmowała rolę miejscowego kina 😉

Zbiórka na Polak Potrafi

Pierwszym krokiem do realizacji projektu było zgromadzenie od sponsorów nagród i założenie w marcu tego roku zbiórki pieniężnej na portalu Polak Potrafi. Zbiórce towarzyszyła też piesza pielgrzymka naszego wolontariusza Patryka z Krakowa do Watykanu, której celem była promocja naszej akcji. W kwietniu marketingowo wsparł nas także Zdrofit. Finalnie, dzięki wpłatom ponad 90 osób zebraliśmy kwotę 14 tysięcy złotych! Podczas zbiórki dużym zainteresowaniem cieszyły się nasze Torby Wsparcia, pocztówki od wolontariuszy oraz książki.

Z racji faktu, że szacowany koszt wybudowania świetlicy edukacyjnej to około 40 tysięcy złotych to prowadzimy wciąż sprzedaż naszych zambijskich toreb. Dostępne wzory oraz historię krawca z Lindy znajdziesz tu: https://www.asbirofoundation.com/kategoria-produktu/torby-wsparcia/. Całkowity dochód ze sprzedaży naszych toreb przeznaczony jest na potrzeby projektu świetlicy.

Zbiórki weselne i urodzinowe

W międzyczasie pojawił się kolejny pomysł na pozyskanie środków na przyszłą świetlicę edukacyjną, który opiera się na zbiórkach weselnych, gdzie zamiast kwiatów goście weselni przekazują niewielkie kwoty na naszą Fundację (szczegóły tutaj: https://www.asbirofoundation.com/weselna-zbiorka-na-fundacje/). Dodatkowo zaczęliśmy również wykorzystywać z sukcesem zbiórki urodzinowe zakładane na Facebooku, które pozwalają wpłacać znajomym solenizanta datki na wybraną organizację non profit – w tym wypadku na naszą Fundację 😉

(filmik o zbiórkach weselnych: https://www.youtube.com/watch?v=C_JOz4sSc9c&fbclid=IwAR0T-8GCqU9MXrusZ1rD-RdVMrI5KdkZcX4xJz055PElh4nil6z7xt7iVeU )

Zakup gruntu

Pod koniec września z pieniędzy zebranych we wspomnianych zbiórkach kupiliśmy już działkę pod budowę świetlicy! Zakupiliśmy też pierwsze materiały oraz zatrudniliśmy pracowników. Tym samym rozpoczęliśmy pierwszy etap budowy polegający na ogrodzeniu nabytej własności.

Przed nami jeszcze ogrom pracy do całkowitej realizacji projektu. Do wybudowania oraz wyposażenia w pełni świetlicy wciąż potrzebne są środki pieniężne, dlatego też zachęcamy do wpłat na nasze konto: https://www.asbirofoundation.com/produkt/zbiorka-na-dzialalnosc-fundacji-asbiro/ !

Z góry dziękujemy za każde wsparcie! <3 Edukacja to najlepsza szansa na lepszą przyszłość 🙂